Wyślij
Udostępnij:
 
 

XXII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego 27-29 maja 2021 r.

Autor: Agnieszka Starewicz-Jaworska |Data: 24.05.2021
 
 
Tagi: diabetologia
W dniach 27-29 maja 2021 r. w formule on-line odbędzie się XXII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego – najważniejsze wydarzenie w świecie polskiej diabetologii.
Organizatorem Zjazdu jest Polskiego Towarzystwo Diabetologiczne reprezentowane przez Prezesa - Panią Prof. dr hab. n. med. Dorotę Zozulińską-Ziółkiewicz wraz z Przewodniczącym Lokalnego Komitetu Organizacyjnego – Pana Profesora Leszka Czupryniaka ora biuro organizacyjne Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o..

Wydarzenie z roku na rok gromadzi coraz większe grono uczestników sięgające nawet ponad 3000 osób
ze świata medycyny i nauki. Są to zarówno znamienici wykładowcy krajowi i goście zagraniczni, jak i uczestnicy: diabetolodzy, pediatrzy i interniści, lekarze rodzinni oraz specjaliści z różnych dziedzin medycyny, a także pielęgniarki i pielęgniarze, edukatorzy, diabetycy czy psycholodzy.

Głównym celem Zjazdu jest zaprezentowanie najważniejszych osiągnięć w dziedzinie leczenia cukrzycy oraz dyskusja o sposobie leczenia schorzeń towarzyszących cukrzycy. Podczas prowadzonych sesji naukowych prezentowane są wyniki ostatnio opublikowanych, istotnych klinicznie prac naukowych oraz wspólnie omawiane są trudne przypadki medyczne. Również jest to szerokie pole wymiany doświadczeń i poszukiwań rozwiązań zatrzymania poważnego, globalnego problemu zdrowotnego jaki niesie za sobą cukrzyca w każdym wieku wraz z jej powikłaniami

Patronem wydarzenia jest czasopismo Kurier Medyczny.
Strona internetowa wydarzenia: www.22ptd.pl
Zjazd dostępny jest też na Facebooku.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe