Wyślij
Udostępnij:
 
 

Zaczął się XXIV Międzynarodowy Kongres PTK

Źródło: PTK
Autor: Monika Stelmach |Data: 16.09.2020
 
 
– Liczyliśmy na to, że spotkamy się wszyscy na żywo w Krakowie, ale podczas pandemii bardziej bezpieczna jest formuła online. Jestem przekonany, że nawet w tej trudnej sytuacji uda nam się zachować najwyższą jakość i standard kongresu – mówi prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski, prezes PTK.
Podczas dwudziestego czwartego Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (16-19 września) specjaliści przedstawią najnowsze doniesienia ze świata kardiologii oraz omówią wyzwania leczenia chorób układu krążenia. I w tym roku będą w nim uczestniczyli wybitni eksperci z kraju i z zagranicy. Jednym z nowych wyzwań jest leczenie chorób serca w czasie pandemii, co znalazło odzwierciedlenie w programie, bowiem część wykładów została poświęcona temu tematowi.

– Z pośród 150 nadesłanych propozycji tematów komitet naukowy wybrał 68 najciekawszych wykładów naukowych i dydaktycznych. W programie przewidziano też liczne sesje satelitarne. Tematem przewodnim jest „Żyć dłużej i lepiej dzięki kardiologii". My, kardiolodzy, chcemy wydłużać życie naszych pacjentów, ale również mamy na uwadze poprawę jego jakości. Nasze życie i praca zmieniły się diametralnie z powodu pandemii, dlatego dwie sesje poświęcamy temu problemowi – argumentuje prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gąsior z komitetu naukowego kongresu PTK.

Wśród istotnych tematów znalazły się też najnowsze wytyczne ESC ogłoszone trzy tygodnie temu w Amsterdamie oraz omówienie możliwości ich realizacji w polskich warunkach.

W tym roku zmieniała się formuła kongresu, który ze względu na pandemię został przeniesiony do sieci. W internetowej wersji odbędzie się prawie 90 proc. wykładów i sesji. Aby zapewnić najlepszą jakość nagrań, w Krakowie zostało wybudowane studio. To pozwala prowadzić transmisje równolegle z 5 sal.

– Liczyliśmy na to, że wszyscy spotkamy się na żywo w Krakowie, ale w obecnej sytuacji bardziej bezpieczna jest formuła online. Jestem przekonany, że nawet w nowej formule uda nam się zachować najwyższą jakość i standard kongresu PTK – mówi prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski, prezes PTK.

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z opłaty kongresowej, a to oznacza, że każdy uczestnik wykładów niezależnie od swojej specjalności będzie miał możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia najlepszych ekspertów z Polski i zagranicy.

– Dzięki szerokiemu spektrum tematów oraz elektronicznej wersji przypadków klinicznych i prac oryginalnych strona internetowa kongresu stanie się olbrzymim i łatwo dostępnym źródłem informacji. Zainteresowani mogą też zdobywać punkty edukacyjne – mówi prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski.

Program kongresu dostępny: „Program XXIV Międzynarodowego Kongresu PTK”.

Przeczytaj także: „Żyć dłużej i lepiej dzięki kardiologii”.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe