SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
27. Kongres Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii
Źródło: AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 12.09.2018
 
 
We środę w Paryżu rozpoczął się 27. Kongres Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii (EADV) , organizacji non profit, która funkcjonuje od 1987 roku i obecnie skupia 7000 lekarzy dermatologów nie tylko z krajów europejskich.
Wśród głównych mówców kongresu znajdują się znakomici naukowcy i klinicyści z Niemiec - Tilo Biedermann (Monachium), Thomas Boller (Garching), Leena Bruckner-Tuderman (Freiburg), Holandii - Christian Blank (Amsterdam), Wielkiej Brytanii - Veronica Kinsler (Londyn) i Stanów Zjednoczonych -Elisabeth Grice (Philadelphia).

W tym roku tematyka kongresu mocno związana jest z onkologią kliniczną, dwa pełne dni poświęcone będą takim tematom, jak: predyspozycje genetyczne, przyczyny środowiskowe nowotworów skóry, (czerniak, chłoniaki, rak skóry podstawnokomórkowy, rzadkie guzy skóry), jak również niekorzystnym zjawiskom związanym z chemioterapią i terapią celowaną.

Swój udział w kongresie zapowiedzieli także polscy dermatolodzy, którzy zaprezentują swoje doświadczenia kliniczne z ośrodków dermatologicznych w Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Warszawie Wrocławiu.

Kongres potrwa do 16 września.
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe