DERMATOLOGIA
Choroby pęcherzowe
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Aplikacja ultradźwięków jakie emituje USG przyśpiesza gojenie ran

Źródło: MNT, JS
Autor: Jacek Szczęsny |Data: 06.08.2013
 
 
Jak wykazali konstruktorzy z Uniwersytetu Drexel w Filadelfii przewlekłe rany mogą być leczone za pomocą nowatorskiego urządzenia USG, dzięki któremu stwierdzono 32-procentowy wzrost metabolizmu komórkowego i 40-procentowy wzrost proliferacji komórek. A wszystko po 15-minutowej aplikacji ultradźwięków o częstotliwości 20 kHz.
Jak wspomniano - technologia została opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Drexel w Filadelfii, a była finansowana przez Narodowy Instytut Biomedycyny i Bioinżynierii oraz Narodowy Instytut Zdrowia. Jak podkreślono w artykule zamieszczonym w „Acoustical Society of America” owrzodzenia żylne stanowią 80 proc. wszystkich ran przewlekłych kończyn dolnych, na które choruje rocznie ok. 500 tys. pacjentów w USA.
Z opisu badania wynika, że u pacjentów, którym zaaplikowano (oprócz standardowej terapii uciskowej), ultradźwięki o niskiej częstotliwości i niskiej intensywności w czasie jednego tygodnia w turach po 15 min. nastąpiło zmniejszenie wielkości ran po zaledwie czterech tygodniach.
Stosowany aplikator zapewnia emisję ultradźwięków o niskiej częstotliwości i małej intensywności i może być stosowany nie tylko w szpitalu. Konstruktorzy zmniejszyli bowiem jego wymiary do wielkości batonika. Aplikator USG waży zaledwie 100 gramów i jest podłączony do dwóch baterii litowo jonowych.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe