Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
FDA zatwierdziła test do diagnozowania Mycoplasma genitalium
Źródło: AK/Medscape
Autor: Alicja Kostecka |Data: 28.01.2019
 
 
FDA zatwierdziła pierwszy i jedyny test, aby pomóc w diagnozowaniu Mycoplasma genitalium - infekcji przenoszonej drogą płciową.
Mycoplasma genitalium jest częstą przyczyną zapalenia cewki moczowej u mężczyzn i zapalenia szyjki macicy oraz zapalenia narządów miednicy mniejszej u kobiet. Mycoplasma genitalium to wolno rosnące bakterie, które są trudne do wykrycia przy użyciu tradycyjnych metod laboratoryjnych.

Pacjenci z niezidentyfikowanymi infekcjami układu moczowo-płciowego są zazwyczaj leczeni antybiotykami, które mogą nie być skuteczne w leczeniu Mycoplasma genitalium.

Test Aptima wykrywa Mycoplasma genitalium w próbkach moczu z cewki moczowej, prącia, szyjki macicy lub pochwy zebranych w gabinecie lekarskim.

W badaniach 11 774 próbek klinicznych, test prawidłowo zidentyfikował Mycoplasma genitalium w około 90% próbek. Dokładność wynosiła 77,8% w próbkach moczu kobiet i 81,5% w próbkach z szyjki macicy.
FDA twierdzi, że wymaz z pochwy jest preferowanym rodzajem próbek, ze względu na lepszą skuteczność kliniczną; jednak alternatywne rodzaje próbek, takie jak mocz, mogą być stosowane, jeśli wymaz z pochwy nie jest możliwy.
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe