SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kiła - rekomendacje diagnostyczno-terapeutyczne PTD cz.2: kiła układu nerwowego, kiła u kobiet w ciąży oraz kiła wrodzona
Źródło: PTD/AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 22.11.2018
 
 
Kategorie: Wenerologia
Działy: Rekomendacje Aktualności
Przedstawiamy ciąg dalszy rekomendacji diagnostyczno-terapeutycznych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego na temat leczenia kiły, tym razem układu nerwowego, u kobiet w ciąży oraz wrodzonej.
Nie ma jednego testu diagnostycznego umożliwiającego ustalenie rozpoznania kiły ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Diagnozę stawia się na podstawie obrazu klinicznego i wyników badań laboratoryjnych płynu mózgowo-rdzeniowego.

Postępowanie diagnostyczne i leczenie w kile u kobiet w ciąży w większości przypadków nie różni się od sposobów rekomendowanych dla pozostałej grupy pacjentów.

Największe ryzyko wystąpienia kiły wrodzonej dotyczy dzieci, których matki chorowały w ciąży na kiłę wczesną.
Ryzyko zakażenia płodu występuje także w przypadkach, gdy kobieta ciężarna choruje na kiłę późną, nawet jeśli stwierdzone u niej miano odczynu niekrętkowego jest niskie.
www.termedia.pl/Kila-Rekomendacje-diagnostyczno-terapeutyczne-Polskiego-Towarzystwa-Dermatologicznego-Czesc-2-kila-ukladu-nerwowego-kila-u-kobiet-w-ciazy-oraz-kila-wrodzona,56,34020,1,0.html
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe