Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kompleksowo o łuszczycy. Pierwsza taka konferencja w Polsce.

Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 19.03.2018
 
 
W ostatnich latach nastąpił ogromny postęp w leczeniu łuszczycy oraz poznania jej przyczyn. Opcji terapeutycznych jest coraz więcej i - praktycznie - co roku pojawiają się nowe i coraz bardziej skuteczne metody leczenia. Jednak mimo istnienia tych opcji, nie są one dostępne dla polskich pacjentów. Ten problem będzie m.in. tematem dyskusji podczas konferencji pt. "Łuszczyca - choroba nie tylko skóry".
Wśród tematów spotkania znajdą się m.in.: Wyzwania opieki zdrowotnej nad chorymi na łuszczycę, Autoimmunizacja w łuszczycy, Pielęgnacja skóry w łuszczycy, Poczucie szczęścia wśród chorych na łuszczycę, Jakość życia u chorych na łuszczycę, Leczenie łuszczycy w ciąży w świetle aktualnych zaleceń.
Podczas konferencji odbędzie się debata z udziałem środowisk pacjenckich pt.: Wizja opieki nad pacjentem z łuszczycą w Polsce.
-Chcemy kompleksowo potraktować problemy, z którymi mają do czynienia pacjenci z łuszczycą. O chorobie tej można bowiem mówić nie tylko w aspekcie medycznym, ale także w szerszym kontekście zarówno społecznym, jak i gospodarczym oraz prawnym - mówi przewodniczący komitetu naukowego konferencji prof. Adam Reich.
To już ostatnie dni rejestracji na to wydarzenie. Konferencja odbędzie się 23-24 marca w Rzeszowie.
Więcej o programie na stronie konferencji.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe