Specjalizacje, Kategorie, Działy

Kontrowersje w Dermatologii – jubileuszowe i wyjątkowe

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Iwona Kazimierska
|
We Wrocławiu trwa X Jubileuszowa Konferencja Kontrowersje w Dermatologii zorganizowana przez wydawnictwo Termedia.
– Mam nadzieję, że jubileuszowa oznacza, że wyjątkowa. Wyjątkowa pod względem programu naukowo-szkoleniowego, atmosfery oraz ze względu na wykład inauguracyjny niemedyczny. Serdecznie dziękuję mojemu koledze z ławy szkolnej, dr. n. hum. Markowi Krajewskiemu, znanemu pisarzowi, autorowi poczytnych kryminałów, za przyjęcie zaproszenia do wygłoszenia odczytu „Podróż w przeszłość. Dawny Wrocław jako przestrzeń literacka" – powiedział przewodniczący komitetu naukowego konferencji prof. dr hab. n. med. Jacek Szepietowski, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Dermatologia to dziedzina, która szybko się rozwija. Obserwowany postęp diagnostyczny i terapeutyczny wzbudza jednak pewne kontrowersje. W wielu sytuacjach nie ma jednoznacznie ustalonego sposobu postępowania.

Wrocławska konferencja to forum dyskusji prowadzącej do ustalenia nowych konsensusów, a przynajmniej wyjaśnienia pewnych kwestii, przedstawienia argumentów za i przeciw danemu spojrzeniu, opinii.

W programie znalazły się m.in. wykłady omawiające kontrowersje w leczeniu liszaja twardzinowego i twardziny ograniczonej, a także łysienia czołowego bliznowaciejącego. Szeroko zostaną omówione najczęstsze choroby dermatologiczne. Atopowemu zapalenie skóry jest poświęconych kilka sesji, podczas których m.in. zostaną zaprezentowane nowości w rekomendacjach europejskich dotyczących leczenia AZS. Dowiemy się, kiedy ukażą się i czego można się spodziewać po nowych polskich wytycznych postępowania w AZS w populacji pediatrycznej. Swoje miejsce w programie znalazły też łuszczyca, trądzik i rumień.

Podczas konferencji tradycyjnie zostanie wygłoszony kolejny wykład Neisserowski autorstwa zespołu psycholog-dermatolog. Prelegentami będą prof. Lucia Tomas-Aragones i dr Servando Marton z Hiszpanii. Jego tytuł „Minding the skin” podkreśla interdyscyplinarność dermatologii i aspekt holistycznego podejścia do każdego chorego.

Konferencja odbywa się w formie stacjonarnej i potrwa do 10 grudnia.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.