Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Międzynarodowa konferencja na temat trądziku odwróconego we Wrocławiu
Źródło: AK/Mat. Prasowe
Autor: Alicja Kostecka |Data: 06.02.2019
 
 
Ogromne postępy w rozumieniu patofizjologii trądziku odwróconego (hidradenitis suppurativa) oraz potrzeby medycznej i psychologicznej opieki nad chorymi, jak również cele badawcze i lecznicze na kolejne lata były najważniejszymi zagadnieniami poruszanymi podczas 8. Międzynarodowej Konferencji EHSF (European Hidradenitis Suppurativa Foundation), zajmującej się tym zagadnieniem już od 13 lat.
Od 6 a 8 lutego 2019 roku, specjaliści z całego świata dyskutowali, szkoli się i wymieniali doświadczeniami na temat jednej z najbardziej uciążliwych dolegliwości znanych współczesnej dermatologii. Panele i dyskusje plenarne rozpatrywały to zagadnienie z punktu widzenia genetyki, immunologii, epidemiologii oraz efektywności poszczególnych sposobów leczenia.

Przewodniczącym Konferencji był prof. Jacek Szepietowski, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, który w dniach 5 i 6 lutego współprowadził również kurs dla rezydentów z 18 państw świata przybliżający specyfikę trądziku odwróconego.

Więcej: http://www.ehsf2019.com/welcome
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe