Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Jacek Szepietowski: W leczeniu łuszczycy zmieniły się cele terapeutyczne, w AZS jest wiele nowych opcji

Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 18.12.2018
 
 
Oznacza to, że wcześniejsza skuteczność na poziomie 75 procent zostaje zastąpiona wskaźnikiem 90, czyli, że poprzez leczenie tyle zmian skórnych zostanie wyleczonych - mówi prof. Jacek Szepietowski z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Pojawiło się wiele nowych leków w leczeniu łuszczycy i ważne jest, aby stały się one dostępne dla polskiego pacjenta. Na razie można stosować inhibitory interleukiny 17, co jest pozytywne, ale czekają tez inne leki. Większość chorych wymaga jednak leczenia miejscowego.

Odnośnie atopowego zapalenia skóry pojawiły się również nowe leki, które oferują nowe możliwości terapeutyczne. Nie wszystkie są jeszcze refundowane, ale być może tak się stanie. W kolejce do rejestracji czekają nowe leki.

Leki biopodobne stają się codziennością w dermatologii, choć to inne leki niż leki generyczne. Leki biopodobne są rozwiązaniem korzystnym pod względem ekonomicznym, ale są wątpliwosci związane z zamianą leku oryginalnego na lek biopodobny.

Rozmowa Marty Koblańskiej z jackiem Szepietowskim do obejrzenia poniżej:

Rozmowa z prof. Jackiem Szepietowskim podczas konferencji Kontrowersje w dermatologii 2018 from Termedia Videos on Vimeo.

 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe