Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Joanna Narbutt konsultantem krajowym w dermatologii i wenerologii

Źródło: MZ/AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 02.05.2018
 
 
Minister zdrowia powołał prof. dr hab. Joannę Narbutt z Kliniki Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na stanowisko konsultanta krajowego w dermatologii.
Prof. Joanna Narbutt całe swoje życie związana jest z Łodzią, w której się urodziła w 1971 r., chodziła do szkoły i ukończyła Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym. Doktoryzowała się w 2000 r. z zakresu immunologii, uzyskując stopień doktora nauk medycznych na podstawie pracy „Pęcherzyca opryszczkowata w aspekcie zjawisk immunologicznych w skórze.” Immunologia była także tematem jej pracy habilitacyjnej. Głównym obszarem zainteresowań naukowych prof. Narbutt jest badanie zaburzeń układu immunologicznego oraz łuszczyca, atopowe zapalnie skóry, fotoprotekcja, pokrzywka, nowotwory i alergie.
Za całokształt osiągnięć badawczych otrzymała w 2004 r. nagrodę naukową w dziedzinie nauk biologiczno-medycznych oddziału PAN i Konferencji Rektorów Uczelni Wyższych w Łodzi.

Prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, European Society for Dermatological Research, European Academy of Dermatology and Venereology. Jest także członkiem Zespołu Kwalifikującego do spraw Leczenia Biologicznego Łuszczycy powołanego przez prezesa NFZ.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe