SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Smartfon na usługach dermatologa
 
Działy: Aktualności
Tagi: telemedycyna
Wysokiej jakości zdjęcie wykonane przy pomocy nowoczesnego smartfona może być niezawodnym sposobem na uzyskanie dokładnej diagnozy dermatologicznej, argumentuje zespół badawczy w JAMA Dermatology.
Dwie kategorie chorób skóry mogą być trudniejsze do zdiagnozowania na odległość, takie jak łysienie i głębsze zmiany skórne, w tym guzki i torbiele.

Badanie dermatologiczne opierało się na ocenie 87 zdjęć od 40 par rodziców pacjentów, którzy następnie byli również konsultowani osobiście przez innego dermatologa. Ogólnie rzecz ujmując, lekarz, który oglądał zdjęcia i lekarze, którzy widzieli tych samych pacjentów osobiście, doszli do tej samej diagnozy w 83% przypadków.
Wcześniejsze badania dorosłych wykazały, że tak zwana teledermatologia typu store-and-forward generuje trafne diagnozy, poprawia dostęp do opieki specjalistycznej i skraca czas leczenia. Takie diagnozowanie może również w dermatologii pediatrycznej, dowodzą pilotażowe badania przeprowadzone na University of Pennsylvania Perelman School of Medicine w Filadelfii.
 
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe