Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Światowy Dzień Pokrzywki – porozmawiajmy o problemie

Redaktor: Iwona Konarska |Data: 01.10.2021
 
 
Jest męcząca, powracająca, niekiedy ulega zaostrzeniom, ogranicza normalne funkcjonowanie – tak, to pokrzywka, o której warto dowiedzieć się więcej właśnie w trakcie jej światowego dnia.
Dla pokrzywki charakterystyczne jest nagłe pojawienie się na skórze bąbli pokrzywkowych, utrzymujących się zazwyczaj od 1 do 24 godzin. Zmianom, które najczęściej znikają bez śladu, towarzyszy świąd lub pieczenie skóry. Niekiedy oba te objawy występują wspólnie. Charakterystyczne bąble, które występują przy pokrzywce, pojawiają się w różnych miejscach na ciele, a ich kształt i wielkość bywają także różne.

Wśród wielu odmian pokrzywki wymienić należy najczęstszą, czyli ostrą, która trwa nie dłużej niż 6 tygodni. Oczywiście czasami zmiany utrzymują się kilka bądź kilkanaście godzin, ale bywa też, że pozostają na skórze przez kilka dni. Problemem jest przewlekła pokrzywka idiopatyczna, trwająca dłużej niż 6 tygodni – może utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy. Niekiedy postać ostra przechodzi w przewlekłą.

Przyczyny? Postać ostra rozwija się zazwyczaj na podłożu alergicznym lub w reakcji na bodźce fizyczne. Postać przewlekła to z kolei zazwyczaj pokrzywka idiopatyczna, której przyczyny są niejasne lub trudne do uchwycenia. I to o niej warto dowiedzieć się dzisiaj więcej.

Zapraszamy na spotkanie poświęcone pokrzywce.

Zapraszamy 1 października o godz. 17.30.


Dowiedz się więcej!

BEZPŁATNA REJESTRACJA
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe