SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Tildrakizumabu - nowy lek w leczeniu łuszczycy
Źródło: Medscape/AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 31.07.2018
 
 
EMA zalecił stosowanie inhibitora interleukiny (IL) -23 tildrakizumabu w leczeniu osób dorosłych z łuszczycą o umiarkowanej i ciężkiej postaci.
Tildrakizumab zmniejsza odpowiedź immunologiczną i proces zapalny, prowadząc do poprawy objawów w łuszczycy plackowatej - informuje EMA w komunikacie prasowym . Najczęstsze działania niepożądane, to infekcje górnych dróg oddechowych, zapalenie żołądka i jelit, nudności, biegunka, ból głowy, ból w miejscu wstrzyknięcia i ból pleców.

Jak wykazują wyniki dwóch badań fazy 3 (reSURFACE1 i reSURFACE2) więcej niż 80% pacjentów z łuszczycą umiarkowaną do ciężkiej, leczonych tildrakizumabem przez dwa lata osiągnęło zmniejszenie blaszek łuszczycowych o 75%, a wskaźniki zdarzeń niepożądanych były niskie.

Po zatwierdzeniu w Europie, tildrakizumab będzie dostępny w postaci 100 mg roztworu do wstrzykiwań. Lek powinien być przepisywany przez lekarzy doświadczonych w leczeniu łuszczycy plackowatej. Po wydaniu przez Komisję Europejską pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu opublikowane zostaną szczegółowe zalecenia dotyczące stosowania leku we wszystkich oficjalnych językach Unii.

Wiosną ubiegłegoFDA zatwierdziła tildrakizumab-asmn dla dorosłych z umiarkowaną do ciężkiej łuszczycą plackowatą, którzy kwalifikują się do leczenia ogólnoustrojowego lub fototerapii.
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe