SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wakat konsultanta krajowego w dermatologii
Źródło: AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 13.03.2018
 
 
Konsultant krajowy w dermatologii - prof. Joanna Maj, 26 stycznia złożyła rezygnację na ręce Ministra Zdrowia z pełnionej funkcji. Do tej pory minister nie powołał nowego konsultanta.
Ministerstwo Zdrowia powołując się na art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2017 r. poz. 890) uważa, ze prof. Joanna Maj nadal pełni funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie dermatologii i wenerologii albowiem minister zdrowia nie odwołał jeszcze prof. Joanny Maj z funkcji konsultanta. Zgodnie bowiem z ustawa minister do spraw zdrowia odwołuje konsultanta krajowego i nawet jeśli konsultant złoży rezygnację, musi czekać na odwołanie go z tej funkcj przez ministra.

Samorząd zawodowy oraz towarzystwo naukowe wskazały swoich kandydatów na konsultanta krajowego w dermatologii, ale minister zdrowia nie podjął jeszcze decyzji.

W piśmie skierowanym do Ministra Zdrowia prof. Joanna Maj wskazywała, że mimo jej licznych interwencji, Ministerstwo Zdrowia nie realizowało zapisów ustawowych dotyczących wenerologii ponadto zwracała uwagę, że jej ustalenia z osobami odpowiedzialnymi w resorcie za leczenie dermatologiczne nie przekładają się na odpowiednie decyzje związane z potrzebami pacjentów. Leczenie chorób dermatologicznych i wenerycznych nie znajduje zrozumienia w Ministerstwie Zdrowia.
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe