Specjalizacje, Kategorie, Działy

XI Konferencja Kontrowersje w Dermatologii. Weź udział w praktycznych kursach

Udostępnij:
Na przełomie listopada i grudnia we Wrocławiu odbędzie się XI edycja konferencji Kontrowersje w Dermatologii. Na uczestników czekają m.in. dwa praktyczne kursy, przydatne w codziennej praktyce lekarskiej wykłady, omówienie skuteczności wybranych substancji leczniczych oraz wyjątkowa impreza towarzysząca.
Podczas trzydniowego spotkania – od 30 listopada do 2 grudnia – eksperci bardzo dokładnie przyjrzą się m.in. atopowemu zapaleniu skóry i jego patogenezie, także na podstawie konkretnych przypadków klinicznych. Podpowiedzą, jak leczyć, i przedstawią najnowsze rekomendacje, przeanalizują również skuteczność wybranych leków i podyskutują o dzisiejszym spojrzeniu na jego biologiczne leczenie.

Sporo czasu prelegenci poświęcą także łuszczycy. Uczestnicy poznają rolę wczesnej interwencji w jej leczeniu, dowiedzą się, czy personalizacja leczenia w jej przypadku jest w ogóle możliwa, i przyjrzą się wraz z ekspertami niektórym metodom diagnostycznym i działaniu wybranych substancji.

W agendzie nie zabrakło palącego problemu, jakim są nowotwory skóry, będzie też mowa o autoimmunologicznych chorobach pęcherzowych, nienowotworowych chorobach sromu, liszaju płaskim mieszkowego (LPP), łysieniu przednim bliznowaciejącym, bielactwie, ziarniniaku grzybiastym. Omówione zostanie również skuteczne radzenie sobie ze stresem.

Poza tym komitet naukowy zaplanował liczne debaty i dyskusje.

Uczestnicy wydarzenia mogą także wziąć udział w dwóch kursach: dermoskopii, pod okiem prof. dr hab. n. med. Grażyny Kamińskiej-Winciorek, dr hab. n. med. Danuty Nowickiej i dr n. med. Iwony Chlebickiej, oraz dermatochirurgii, który poprowadzą dr hab. n. med. Andrzej Bieniek i lek. Piotr Krajewski. Rejestracja na kursy możliwa jest w zakładce na stronie i dostępna po zalogowaniu dla osób zarejestrowanych na konferencję.

SPRAWDŹ PROGRAM


Konferencja została przygotowana pod kierownictwem naukowym prof. dr. hab. n. med. Jacka Szepietowskiego i pod nadzorem naukowym Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

ZAREJESTRUJ SIĘ


Uczestników Kontrowersji w Dermatologii serdecznie zapraszamy także do udziału w imprezie towarzyszącej, którą wzbogaci występ Karola Wieczorka – saksofonisty, muzyka sesyjnego, aranżera, absolwenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, a także półfinalisty programu „Mam talent!”. Artysta brał udział w największych festiwalach w Polsce oraz za granicą (m.in. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, International Blues Challenge w Memphis, TN w USA). Współpracował m.in. z Krystyną Prońko, Kayah, Krzysztofem i Piotrem Cugowskimi, Kamilem Bednarkiem, Sławkiem Uniatowskim i wieloma innymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

Zabawa z DJ-em i poczęstunkiem odbędzie się 1 grudnia w Wyndham Hotel, o godz. 20.00. Uczestnicy konferencji mogą się zarejestrować na imprezę towarzyszącą na stronie wydarzenia.
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.