SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Zmarł prof. dr hab. n. med. Wiesław Gliński
 
5 lipca, nagle odszedł w wieku 66 lat znakomity specjalista w dziedzinie dermatologii, wybitny lekarz, naukowiec i wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
- Był przede wszystkim wspaniałym człowiekiem. Ale niemniej ważne jest i to, że prof. Gliński był wybitnym specjalistą i doskonałym fachowcem, który angażował się jak mało kto w szkolenie młodych lekarzy, którzy służą swoim pacjentom - wspomina profesora Glińskiego prof. Wojciech Silny, były kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Prof. Wiesław Gliński był Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą w latach 2002-2005, Prorektorem ds. Klinicznych, Inwestycji i Współpracy z Regionem w latach 2005-2008,
Dziekanem I Wydziału Lekarskiego w latach 1996-1999 i 1999-2002,
Prodziekanem I Wydziału Lekarskiego w latach 1990-1993 i 1993-1996.

Od 1971 r. prof. Wiesław Gliński był związany z Katedrą i Kliniką Dermatologiczną,
którą kierował do 2007 roku; Pan profesor pełnił funkcję Konsultanta Krajowego ds. Dermatologii, był Członkiem Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia,
Prezesem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Za swoją działalność odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Medalem „Za długoletnią służbę”. Był autorem licznych publikacji naukowych i dydaktycznych, wielokrotnie wyróżnianym za swoje osiągnięcia nagrodami JM Rektora.
Jak napisali w nocie Rektor, Senat, Studenci i cała Społeczność Akademicka
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, do których dołącza się wydawnictwo Termedia ”Ze smutkiem żegnamy cenionego Nauczyciela Akademickiego, Wychowawcę wielu pokoleń kadry naukowej, wielkiego Przyjaciela studentów i doktorantów. Pozostanie w naszej pamięci. Rodzinie i Bliskim Pana Profesora składamy wyrazy głębokiego współczucia”
 
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe