SPECJALIZACJE DERMATOLOGIA
 
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Związek egzemy z astmą
 
Działy: Aktualności
Tagi: astma, Egzema
Według doniesień American College of Allergy, Asthma and Immunology’s Annual dzieci, które mają w w wywiadzie rodzinnym przypadki występowania egzemy, częściej trafiają do szpitala z powodu hospitalizowania astmy.
Inne badania wykazały związek między występowaniem egzemy z AZS, co skutkowało wyższym poziomem przeciwciał IgE. Obecnie badacze odkryli związek wyprysku z częstym i długotrwałym dawkowaniem albuterolu.

Naukowcy przeprowadzili badanie, w którym wzięło udział 39 pacjentów hospitalizowanych z powodu astmy. Wszyscy uczestnicy badania mieli od 1 do 17 lat i byli badani pod kątem alergenów oraz testu IgE przy użyciu krwi. Wśród uczestników 56% stanowili Hiszpanie, a 21% - populacja czarnoskóra. Co najmniej jeden alergen został potwierdzony u 95% dzieci, a całkowity poziom IgE w surowicy przekraczający 200 jm / ml obserwowano u 77% uczestników badania. Historia astmy w rodzinne była istotnym czynnikiem wpływającym na potrzebę hospitalizowania dzieci, 62% dzieci było przyjętych do szpitala z wywiadem astmy w rodzinie, w porównaniu z 14%, które nie były obciążone wywiadem rodzinnym.
 
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe