Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Akademia SMA dla Pacjentów – część 3 ►

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 23.11.2021
 
 
Akademia SMA to wyjątkowy cykl edukacyjny dla pacjentów, ich rodzin oraz opiekunów. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do obejrzenia trzeciej części, która będzie poświęcona badaniom klinicznym. Warsztaty online odbędą się 25 listopada o godz. 18.30.
Czym są badania kliniczne, jak się je przeprowadza i czy są źródłem wiarygodnych informacji?
Jak zrozumieć i właściwie interpretować badania kliniczne w SMA?
Czy interpretacja badań klinicznych może mieć wpływ na wybór terapii w SMA? Od czego jest to uzależnione? Jakie trzeba spełniać warunki, aby wziąć w nich udział?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą nasi goście:

dr n. biol. Teresa Brodniewicz, redaktor naczelna i współautorka książki „Badania kliniczne”, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakresie badań klinicznych, nabyte między innymi w Kanadzie. W 2002 r. założyła firmę MTZ Clinical Research prowadzącą badania kliniczne.

dr n. med. Anna Łusakowska, neurolog z Kliniki Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, koncentrująca swoją działalność leczniczą i naukową wokół genetycznie uwarunkowanych i nabytych chorób nerwowo-mięśniowych, koordynator Polskiego Rejestru Pacjentów z SMA.

Wysłuchamy także rozmowy z panią Anną Kordalą, dyrektor naukową Fundacji SMA, doktorantką z dziedziny fizjologii, anatomii i genetyki na Uniwersytecie Oksfordzkim, zajmującą się identyfikowaniem epigenetycznych mechanizmów w rdzeniowym zaniku mięśni i badaniem ich potencjału terapeutycznego.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i uczestnictwa w warsztatach!

STRONA WYDARZENIA
Obejrzyj część 1:

CZĘŚĆ 1


Obejrzyj część 2:

CZĘŚĆ 2
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.