Specjalizacje, Kategorie, Działy

Konferencja Dialogi Pediatryczne już za dwa tygodnie w Gdyni!

Udostępnij:
Najważniejsze wyzwania w opiece nad najmłodszymi pacjentami przedstawią eksperci podczas konferencji Dialogi Pediatryczne, która odbędzie się 7 i 8 czerwca w Gdyni.
Interdyscyplinarna konferencja Dialogi Pediatryczne już po raz trzeci zgromadzi lekarzy różnych specjalizacji, którzy będą dyskutować na temat aktualnych wyzwań i problemów w obszarze pediatrii.

Program tegorocznej edycji obfituje w różnorodność tematów występujących w codziennej praktyce gabinetowej.

Wydarzenie rozpocznie sesja poświęcona szeroko rozumianej diagnostyce, co jest fundamentalnym etapem w opiece zdrowotnej. Szybka ocena stanu ogólnego dziecka, rozpoznanie ostrego zapalenia gardła czy anemii to tylko niektóre z tematów wykładów
w tej części programu. Swoją wiedzą podzielą się m.in. prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska i dr hab. n. med. Ernest Kuchar, kierownik naukowy konferencji.

W sesji pt. „Lepiej zapobiegać, niż leczyć” eksperci – między innymi dr n. med. Ewa Duszczyk oraz dr n. med. Monika Wanke-Rytt – opowiedzą o niezwykle istotnej profilaktyce zdrowotnej, co jest kluczowe dla promowania zdrowia dzieci i młodzieży.

W programie znajdą się również analizy konkretnych przypadków z zakresu wakcynologii, pulmonologii, neurologii oraz zaburzeń odżywiania.

Nie zabraknie sesji poświęconej kwestiom związanym z organizacją pracy w gabinecie pediatry. Tematy takie jak radzenie sobie ze stresem na dyżurze, wykorzystanie programów komputerowych, baz danych i sztucznej inteligencji w pracy pediatry, prowadzeniu dokumentacji medycznej oraz bezpośredniej komunikacji z pacjentem będą omawiane przez ekspertów podczas wykładów.

Dwudniowa konferencja zapewni uczestnikom nie tylko nowe spojrzenie na najaktualniejsze problemy w dziedzinie pediatrii, lecz także skuteczne narzędzia i wskazówki, które mogą być natychmiast wdrożone w codziennej praktyce zawodowej.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem tego wyjątkowego wydarzenia, gdzie wymiana wiedzy i doświadczeń prowadzi do doskonalenia opieki nad najmłodszymi pacjentami!

SZCZEGÓŁY PROGRAMU


Za udział w wydarzeniu przysługują punkty edukacyjne. Zarejestruj się już dziś!

REJESTRACJA
 
Konferencje
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.