Specjalizacje, Kategorie, Działy

Najważniejsze doniesienia z ERS 2022

Udostępnij:
Jakie są najnowsze zalecenia dotyczące diagnostyki, leczenia i kompleksowej opieki nad pacjentami z chorobami płuc? Zapraszamy na prezentowane na gorąco, tydzień po zakończeniu, omówienia doniesień ze światowego Kongresu Europejskiego Towarzystwa Chorób Płuc.
To już 32. edycja kongresu, który tym razem odbędzie się 4–6 września w Barcelonie. Nowości diagnostyczne i terapeutyczne przedstawione na kongresie podsumują podczas webinaru 13 września wybitni polscy eksperci.

W trakcie spotkania zostaną odrębnie omówione kwestie leczenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), astmy, raka płuca oraz profilaktyki zakażeń. W każdym z tych obszarów medycyna odnotowuje ciągły postęp, który poprawia komfort i przedłuża życie pacjentów.

Jednym z najważniejszych wyzwań współczesnej onkologii nie tylko w naszym kraju jest rak płuca. Każdy kolejny rok przynosi istotne zmiany w zakresie diagnostyki, a także dostępu do nowych terapii lekowych. Te ostatnie z pewnością będą jednym z głównych tematów ERS 2022, a podczas webinaru omówi je prof. Joanna Chorostowska-Wynimko, która jest sekretarzem generalnym ERS.

Zagadnienie terapii astmy, w tym ciężkiej, przedstawi prof. Piotr Kuna, a temat diagnostyki i leczenia POChP prof. Adam Barczyk. Ostatnim punktem programu webinaru będzie profilaktyka zakażeń, którą zaprezentuje prof. Adam Antczak.

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

ZAREJESTRUJ SIĘ
 
facebook linkedin twitter
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.