Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Nowości w terapii nadciśnienia tętniczego podczas XV Wielkopolskich Dni Hipertensjologii

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 08.11.2021
 
 
Co zmieniła pandemia COVID-19 w terapii nadciśnienia tętniczego? Jak powinno przebiegać leczenie nadciśnienia tętniczego powikłanego niewydolnością serca, a jak u pacjenta z chorobą płuc? Czy i które flozyny, beta-adrenolityki oraz antagoniści wapnia zastosować w terapii kardiowaskularnej? Odpowiedzi przedstawią eksperci podczas XV Wielkopolskich Dni Hipertensjologii, 19 i 20 listopada br., odbywających się w formule online.
Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych problemów zdrowotnych na świecie, także w Polsce. W naszym kraju ok. jednej trzeciej populacji cierpi na to schorzenie, stanowiące czynnik ryzyka wielu chorób, między innymi niewydolności serca, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, niewydolności nerek czy retinopatii. Nadciśnienie zwiększa również ryzyko zgonu z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19.

Znaczna część chorych na nadciśnienie tętnicze albo nie wie o swojej chorobie, albo wiedząc o niej, bagatelizuje ją – nie lecząc NT lub nie przyjmując regularnie leków. Czy i jak bardzo pandemia COVID-19 wpłynęła na terapię nadciśnienia tętniczego? Jak obecnie wygląda przestrzeganie zaleceń terapeutycznych w nadciśnieniu tętniczym? Jak zoptymalizować leczenie NT w dobie pandemii? Odpowiedzi na powyższe pytania zostaną udzielone podczas pierwszej sesji konferencji XV Wielkopolskie Dni Hipertensjologii.

Podczas kolejnych sesji dydaktycznych uznani specjaliści zajmą się innymi, istotnymi kwestiami dotyczącymi leczenia nadciśnienia tętniczego. Będą to między innymi: terapia hipotensyjna w różnych sytuacjach klinicznych, w tym praktyka leczenia NT w ciąży, nadciśnienie tętnicze „trudne” terapeutycznie, a także czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego u pacjenta z nadciśnieniem tętniczym.

W czasie spotkania nie zabraknie również wykładów poświęconych konkretnym formom farmakoterapii. Czwarta sesja dydaktyczna zostanie poświęcona nowym i starym grupom leków w terapii kardiowaskularnej: flozynom, beta-adrenolitykom oraz antagonistom wapnia. Osobny punkt w programie zajmą prezentacje omawiające miejsce leków złożonych w terapii nadciśnienia tętniczego oraz wybór właściwej formy leczenia w kontekście wyzwań codziennej praktyki lekarskiej.

W obszernym programie konferencji znajdzie się również miejsce dla terapii kardiowaskularnej pacjenta onkologicznego i geriatrycznego, a także nowości w farmakoterapii chorób naczyń kończyn dolnych.

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.