Dzień dobry
Dołącz do nas w mediach społecznościowych:
adPartner
Udostępnij

Program konferencji Skóra i Kości

Znamy już szczegóły agendy tegorocznej edycji konferencji dotyczącej najważniejszych zagadnień z pogranicza dermatologii i reumatologii. Skóra i Kości 2026 odbędzie się od 10 do 12 września w Olsztynie.
Konferencja rozpocznie się od warsztatów z diagnostyki immunologicznej; pierwsza sesja wykładowa dotyczyć będzie wspólnych problemów terapeutycznych, natomiast kolejne dwie – chorób autoimmunizacyjnych oraz chorób rzadkich. W ramach sesji „Obrazy kliniczne” mowa będzie m.in. o fototoksyczności leków w reumatologii oraz fenotypach serologiczno-klinicznych zapaleń skórno-mięśniowych.

Drugiego dnia warto zwrócić uwagę na sesję poświęconą metotreksatowi; lekowi przyjrzy się wnikliwie zarówno reumatolog, jak i dermatolog. Interesująco zapowiada się debata „wyzwania w dermatologii i reumatologii w obliczu zmian – zagrożenia czy szanse?”, a także sesja poświęcona powikłaniom narządowym.

Ostatniego dnia konferencji eksperci powiedzą między innymi, jak dbać o skórę w chorobach autoimmunizacyjnych, czy łuszczyca krostkowa ma związek ze schorzeniami reumatycznymi i jakie są nowe możliwości receptury w reumatologii. Wydarzenie zakończy sesja, podczas której zaprezentowane zostaną przypadki kliniczne, warte szerszej uwagi.

Zapraszamy do rejestracji!

PROGRAM


REJESTRACJA
Działy: Aktualności w E-KONFERENCJE Polecamy Aktualności