Specjalizacje, Kategorie, Działy

Znamy szczegółowy program VII Międzynarodowej Konferencji Pułapki w Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Udostępnij:
Dwudniowa, kolejna edycja konferencji rozpocznie się w piątek 24 listopada w Poznaniu. Różnorodność tematów i szerokie grono ekspertów po raz kolejny pozwolą nam spojrzeć z bliskiej perspektywy na standardy obowiązujące w polskiej anestezjologii i intensywnej terapii oraz ocenić ich wpływ na jakość opieki nad naszymi pacjentami.
– Zapraszam do udziału w siódmej już edycji konferencji naukowej Pułapki w Anestezjologii i Intensywnej Terapii. To projekt, którego celem jest cykliczna aktywność dydaktyczno-naukowa oraz spajanie naszego środowiska w związku z nieustającymi próbami odebrania anestezjologii i intensywnej terapii jej kluczowych obszarów w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych, do których zaliczam znieczulenie ogólne, regionalne, sedację i analgosedację proceduralną, resuscytację, intensywną terapię oraz leczenie bólu przewlekłego i uśmierzanie bólu ostrego, w tym pooperacyjnego – zachęca do udziału w wydarzeniu przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Kusza.

Jak wyjaśnia naukowiec w dalszych słowach zaproszenia, w doborze zagadnień, które złożyły się na program konferencji, starano się poruszyć takie tematy, które mogą wiązać się wątpliwościami w wyborze właściwej terapii lub nawet przeczą racjonalności, lecz w efekcie okazują się właściwe i skuteczne.

– Zamierzamy przedstawić zagadnienia dotyczące powszechnego stosowania terapii pozaustrojowych, w tym różnie rozumianego pozaustrojowego oczyszczania krwi, klinicznego leczenia żywieniowego u chorych na stanowiskach IT na OAiIT, także podczas tych terapii. Farmakoterapia, leczenie wentylacyjne, monitorowanie dynamiki układu krążenia i oddychania jak zwykle w codziennej pracy przynoszą ze sobą pułapki – podsumowuje kierownik naukowy wydarzenia.

Podczas konferencji uczestnicy zdobędą najbardziej aktualną wiedzę między innymi na temat:
– płynoterapii pełzającej – problem kliniczny czy akademicki?;
– wstrząsu septycznego – kontrowersyjne wskazania do VA ECMO;
– leczenia farmakologicznego i niefarmakologicznego wstrząsu kardiogennego;
– anestezji chorych uzależnionych od leków, alkoholu i środków psychoaktywnych;
– kannabinoidów w leczeniu bólu – aktualne zalecenia;
– problemów lekooporności po pandemii COVID-19.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem!

ZOBACZ PROGRAM


ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZISIAJ

REJESTRACJA
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.