Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Dzisiaj rozpoczęła się XV edycja kongresu Top Medical Trends

Redaktor: Jacek Rubinstein
 
 
Jubileuszowa edycja Top Medical Trends 2021, największego kongresu medycznego, po raz drugi odbywa się w formule online. Bogaty program sesji i warsztatów zapewni uczestnikom dostęp do informacji o najnowszych standardach postępowania i do aktualnych wytycznych z niemal wszystkich dziedzin medycyny.
W samo południe przewodniczący Rady Naukowej prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki powitał wykładowców i uczestników konferencji. O godzinie 12:30 rozpoczęła się pierwsza sesja dziesięciodniowego maratonu wiedzy medycznej.

Obostrzenia związane z pandemią wypłynęły nie tylko na formułę, w której odbywa się kongres. Tematyka związana z COVID-19 pojawi się już pierwszego dnia podczas szczególnej sesji z udziałem konsultantów krajowych w dziedzinie medycyny rodzinnej, psychiatrii i pediatrii. Prelegenci będą odpowiadać na pytanie, jak pandemia wpłynęła na zdrowie naszych pacjentów?.

Rok po wybuchu pandemii jesteśmy świadomi, w jak znaczący sposób wpłynęła ona na wszystkie aspekty naszego życia. Przyczyniła się nie tylko do wielu zmian technologicznych, ale i mentalnych. Jednak oprócz ciężkich przypadków zachorowania na COVID-19 musimy pamiętać o pozostałych pacjentach trafiających do gabinetów lekarza POZ. Ta refleksja będzie zapewne towarzyszyć wykładowcom podczas tradycyjnych sesji z zakresu kardiologii, cukrzycy, endokrynologii, pulmonologii czy gastroenterologii, a także sesjom, nowym propozycjom, takim jak Top Pediatric Day, tematycznej sesji Ciąża-połóg-noworodek, sesji Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran - Pacjent z raną w POZ, czy wreszcie sesji omawiającej doświadczenia w leczeniu i zapobieganiu COVID-19.

19 kwietnia, pierwszy dzień kongresu, to także Światowy Dzień Wątroby. Z tej okazji zaprezentujemy sesję Eliminacja HCV - dwie perspektywy, jeden cel, która będzie ogólnodostępna, również dla odbiorców niezarejestrowanych na obrady.

Ukoronowaniem pierwszego dnia będzie inauguracja konferencji, podczas której poznamy laureatów nagrody im. prof. Andrzeja Steciwko oraz wręczymy nagrody czasopisma „Lekarz POZ”.

Wykłady inauguracyjne wygłoszą:
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Simon - „Współczesne zagrożenia epidemiologiczne – choroby zakaźne w Polsce i na świecie w 2020 roku"
oraz prof. dr hab. n. med. Marian Zembala - „Czas pandemii to czas zagrożeń i wyzwań dla leczonych i leczących".

Po części oficjalnej odbędzie się transmisja koncertu Paddymania złożonego z utworów pochodzących z musicalu „Virtuoso”, poświęconego postaci Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu.
(Wydarzenie to nie jest finansowane ze środków firm innowacyjnych zrzeszonych w Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA).

Serdecznie zapraszamy!
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.