Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Na początek o sercu

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 17.02.2022
 
 
Sesja kardiologiczna rozpocznie XVI Kongres Top Medical Trends 2022. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać pięciu wykładów, podczas których poruszone zostaną między innymi tematy farmakoterapii i związku nadciśnienia tętniczego z niewydolnością serca.
Choroby układu krążenia pozostają najczęstszą przyczyną zgonów w ujęciu globalnym. Podczas kongresu opowiemy o tym, jak samemu można właściwie zadbać o zdrowie serca. Obok prawidłowego żywienia czy regularnej aktywności fizycznej jedną z pożądanych czynności jest regularny monitoring ciśnienia krwi. Zbyt wysokie wartości pomiarów powinny być pierwszym sygnałem wskazującym na konieczność konsultacji ze specjalistą. Nadciśnienie tętnicze jest bowiem istotnym czynnikiem ryzyka prowadzącym do niewydolności serca, na który jednak możemy mieć wpływ, prowadząc skuteczne leczenie i zatrzymując w ten sposób progresję.

Choroba nie zawsze musi dawać o sobie znać, może przebiegać też w sposób bezobjawowy. Gdy jednak się rozpocznie, z leczenia pierwotnego przechodzimy do prewencji wtórnej. Obejmuje ona badania i diagnostykę, które pozwalają wykryć rozwijające się nieprawidłowości, leczenie czy rehabilitacje, które mają na celu zatrzymanie bądź opóźnienie rozwoju choroby, a także minimalizację ryzyka powikłań z nią związanych. O tym, jak działać na tym etapie, podczas Top Medical Trends opowie prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski.

W czasie kongresu zajmiemy się również nowościami leczniczymi. Tematem rozważań ekspertów będą pojawiające się na rynku nowe leki dające nadzieję na zwiększenie skuteczności leczenia. Z kolei prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski zaprezentuje innowacyjne urządzenia stosowane w elektroterapii zaburzeń rytmu i niewydolności serca. Program sesji dopełni specjalistyczna prelekcja poświęcona problemowi dławicy piersiowej bez zwężeń tętnic wieńcowych.

Sesja kardiologiczna na Top Medical Trends odbędzie się w piątek, 25 marca, o godzinie 9.00. Zapraszamy!

REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.