Specjalizacje, Kategorie, Działy

Opieka koordynowana w POZ – ważny temat Top Medical Trends

Udostępnij:
Opieka koordynowana w podstawowej opiece zdrowotnej umożliwia szybsze i skuteczniejsze diagnozowanie i leczenie chorób przewlekłych. Jak program zmienił w praktyce opiekę nad pacjentami i jak działa opieka koordynowana w poszczególnych obszarach medycyny – o tym opowiedzą eksperci podczas Top Medical Trends 2024.
Dzięki opiece koordynowanej lekarz rodzinny może zlecić pacjentom badania, które do tej pory były zarezerwowane dla lekarza specjalisty. Terapia jest oparta na indywidualnym planie leczenia i uwzględnia także konsultacje między lekarzem POZ a lekarzem specjalistą oraz dodatkowe konsultacje, np. z dietetykiem. Koordynacja opieki nad pacjentem dotyczy schorzeń z zakresu kardiologii, diabetologii, chorób płuc oraz endokrynologii.

Sesja „Opieka koordynowana w POZ – jak zmieniła opiekę nad pacjentami?” odbędzie się pierwszego dnia kongresu, 15 marca, o 9.05. W jej trakcie zostaną omówione praktyczne aspekty opieki koordynowanej w przypadku pacjenta z dusznością, chorego z wieloletnią cukrzycą, a także pacjenta z podejrzeniem choroby tarczycy.

Kwestia opieki koordynowanej zostanie poruszona również w trakcie sesji poświęconej problemom chorób sercowo-naczyniowych w POZ (w piątek) oraz podczas sesji „Diabetologia w POZ – nowe możliwości i wyzwania” (w sobotę). Prof. Agnieszka Mastalerz-Migas omówi wówczas zagadnienie koordynacji opieki nad pacjentem z cukrzycą i stanem przedcukrzycowym.

Zapraszamy do zapoznania się z całym programem kongresu i do rejestracji!

SPRAWDŹ PROGRAM


REJESTRACJA
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.