Specjalizacje, Kategorie, Działy
Archiwum

Prof. Marlena Broncel o nowych możliwościach leczenia zaburzeń lipidowych ►

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Monika Stelmach
|
W swoim wykładzie, który zostanie wygłoszony podczas zbliżającego się XVII Kongresu Top Medical Trends, prof. dr hab. n. med. Marlena Broncel omówi terapię hipercholesterolemii oraz hipertrójglicerydemii.
Prof. dr hab. n. med. Marlena Broncel, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, podczas Top Medical Trends omówi leczenie hipercholesterolemii, w tym również hipercholesterolemii rodzinnej z uwzględnieniem najnowocześniejszych leków, którymi dysponujemy, takimi jak przeciwciała PCSK9 czy inklisiran.

– Te dwie grupy leków znajdują się w rozszerzonym niedawno programie lekowym. Dziś już niektórych naszych pacjentów obciążonych ekstremalnie wysokim ryzykiem sercowo-naczyniowym, chorujących na hipercholesterolemię rodzinną możemy leczyć nowocześnie – mówi prof. Marlena Broncel.

Ekspertka w trakcie wykładu opowie też o problemie, z którym lekarze POZ mają często do czynienia w praktyce klinicznej, a mianowicie o hipertrójglicerydemii. Szczególną uwagę zwróci na dyslipidemię aterogenną. Zaburzenie to często dotyka pacjentów chorujących na cukrzycę typu 2, z otyłością brzuszną i zespołem metabolicznym. Prof. Marlena Broncel omówi schemat postępowania w aterogennej dyslipidemii. Poruszy również zagadnienie ciężkiej hipertrójglicerydemii oraz przedstawi terapie już dostępne w Polsce, a także te, które jeszcze czekają na wprowadzenie.

 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.