Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Różnorodność tematów - możliwość wyboru

Udostępnij:
Kongres Top Medical Trends – doroczne spotkanie lekarzy wszelkich specjalności – już coraz bliżej. Tym razem, po dwuletniej przerwie, spotykamy się stacjonarnie – od 25 do 27 marca w Poznaniu.
Program tegorocznego kongresu jest w trakcie ostatecznych szlifów, ale już jego obecny kształt pozwala stwierdzić, że uczestnicy Top Medical Trends, niezależnie od ich specjalizacji, uzyskają przydatną i cenną wiedzę. Dzięki formule stacjonarnej będą mogli natomiast zadać bezpośrednio wykładowcom dodatkowe pytania, a także wymienić doświadczenia ze współuczestnikami kongresu.

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej to grupa, do której szczególnie adresowany jest program wydarzenia. Ich wiedza i doświadczenie wpływają na dalsze losy pacjentów, którzy przychodzą do przychodni rodzinnej ze swoim problemem. Podczas Top Medical Trends 2022 będzie można zapoznać się między innymi z wykładami dotyczącymi nadciśnienia i chorób metabolicznych, schorzeń diabetologicznych, przewlekłej choroby nerek, a także uporczywego białkomoczu u dzieci i młodzieży.

Podczas sesji psychiatrycznej zostanie omówiona współpraca lekarzy POZ z psychiatrami oraz poruszony będzie temat bólu psychosomatycznego w praktyce medycyny rodzinnej. Starzenie się polskiego społeczeństwa jest natomiast wystarczającym uzasadnieniem, żeby wyodrębnić jako osobną sesję wykładową kwestię starszego pacjenta w gabinecie lekarza POZ. W jej trakcie wykładowcy opowiedzą o polifarmakoterapii, kwestii zagrożenia wystąpieniem delirium, a także sposobach przeprowadzenia kompleksowej oceny geriatrycznej w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Kardiolodzy podczas kongresu poznają innowacyjne urządzenia w elektroterapii zaburzeń rytmu i niewydolności serca, a także dowiedzą się o nowościach w farmakoterapii kardiologicznej. Metody leczenia dławicy piersiowej bez zwężeń tętnic wieńcowych oraz sposoby powstrzymania progresji od nadciśnienia tętniczego do niewydolności serca to tematy kolejnych wykładów w sesji kardiologicznej.

Dla pediatrów twórcy programu Top Medical Trends 2022 przygotowali między innymi wykład dotyczący wirusa RSV, który jest nie tylko groźny dla dzieci, ale i trudny w leczeniu, oraz prelekcję na temat wielonarządowego zespołu zapalnego u dzieci. W ramach sesji „Ginekologia i endokrynologia” zostanie omówiony właściwy dobór antykoncepcji hormonalnej, a także czynniki ryzyka dysfunkcji tarczycy u kobiet w wieku prokreacyjnym oraz rola prasteronu w atrofii urogenitalnej.

W programie kongresu znalazło również swoje miejsce wiele kwestii istotnych dla lekarzy innych specjalności. Zachęcamy do zapoznania się z jego obecnym kształtem i śledzeniem nowości.

Do zobaczenia w Poznaniu 25 marca!

STRONA KONGRESU
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.