Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Save the date – firma Sandoz zaprasza na sesje sponsorowane

Redaktor: Iwona Konarska |Data: 24.03.2022
 
 
Save the date – zapraszamy na sesje sponsorowane przez firmę Sandoz.
Dwie pierwsze odbędą się w piątek 25 marca 2022 r.

Pierwszą „Pacjent o podwyższonym ryzyku sercowo-naczyniowym powracający do terapii – czas na spłatę długu zdrowotnego po pandemii” – zaplanowano w godzinach 15.40 – 16.20 (sala A, B). Poprowadzi ją prof. dr hab. m. med. Piotr Rozentryt, który przedstawi główne wyzwania, przed jakimi stoją lekarze POZ oraz kardiolodzy, w obliczu systematycznie pogarszającej się diagnostyki, profilaktyki oraz utrudnionego leczenia pacjentów w dobie pandemii. Profesor postara się odpowiedzieć na pytania, na co zwrócić uwagę, jakie badania przeprowadzić, jakie leczenie wdrożyć? Jaką rolę u pacjentów o podwyższonym ryzyku sercowo-naczyniowym, może odgrywać terapia ramiprylem?

Sesję „Lizaty bakteryjne – immunomodulacja w prewencji zakażeń w dobie COVID-19” zaplanowano w godzinach 18.00 –18.40 (sala D, E). Sesję poprowadzi prof. dr hab. n. med. Andrzej Emeryk.

26 marca (w sobotę) o godz.14:10-14:50 (sala A,B) zapraszamy na debatę ekspertów: „Racjonalna antybiotykoterapia – łatwa w teorii – a w praktyce?”. W debacie udział wezmą prof. dr hab. n. med. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat oraz prof. dr hab. n. med. Sławomir Chlabicz. Prelegenci dyskutować będą między innymi o schematach i częstotliwości przyjmowania leków.

Firma Sandoz objęła również grantem sesję naukową "Pacjent z bólem w twoim gabinecie".

 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.