Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum Termedii

TMT 2021: Prof. Andrzej Tykarski o sześciu grupach pereł terapii hipotensyjnej ►

Autor: Iwona Konarska |Data: 16.04.2021
 
 
- Nie zdradzę pereł czyli nazw leków, o których będę mówił, ale będzie to sześć rodzajów pereł klinicznych w leczeniu nadciśnienia tętniczego - zapowiada swój wykład prof. Andrzej Tykarski z Katedry i Kliniki Hipertensjologii, Angiologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
A tak kolejne perły, tezy swojego wykładu omawia prof. Tykarski: Pierwsza z nich to polskie i europejskie algorytmy leczenia nadciśnienia tętniczego, które świetnie się sprawdzają i warto je promować, bo ciągle jeszcze zbyt rzadko są stosowane przez lekarzy. Drugim rodzajem pereł są te leki, które pozwalają zrealizować te algorytmy a więc są składowymi leków złożonych, bo te algorytmy przede wszystkim opierają się na lekach złożonych. Tym trzecim rodzajem pereł będą właśnie leki złożone, które możemy stosować - tak o głównych tezach swojego wykładu mówi prof. Tykarski i dodaje, że omówi także jako ostatnią, szóstą perłę kliniczną - grupę leków, które nie są lekami hipotensyjnymi, ale stosowane są w terapii tzw. pozahipotensyjnej pacjentów z nadciśnieniem tętniczym a więc zmierzającej do zmniejszenia ryzyka sercowo-naczyniowego.

Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi prof. Tykarskiego, omówienia pozostałych pereł klinicznych i narastającego długu zdrowotnego:Sprawdź program wydarzenia!

PROGRAMZAREJESTRUJ SIĘ
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe