Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

TMT 2021: prof. Simon o tym, że musimy być przygotowani na wszystko

Autor: |Data: 15.04.2021
 
 
– Prędzej czy później uporamy się z pandemią COVID-19, ale z pewnością pojawi się kolejna. Na wszystko musimy być przygotowani, jeśli chodzi o naszych pacjentów – mówi prof. Krzysztof Simon, zachęcając do obejrzenia wykładu inaugurującego Top Medical Trends 2021 pod tytułem „Współczesne zagrożenia epidemiologiczne – choroby zakaźne w Polsce i na świecie”.
Wykład prof. Simona będzie częścią inauguracji, która rozpocznie się 19 kwietnia o godz. 19.30.

– Choroby zakaźne były, są i będą, a COVID-19 – tak niespodziewanie – jeszcze raz powinien zwrócić uwagę i uwrażliwić na sytuację w innych, trudno dostępnych rejonach, krajach, często przeludnionych, których obywatele mogą w każdej chwili pojawić się na naszym terytorium i przenieść inne choroby – mówi prof. Krzysztof Simon, podkreślając, że „wirus nie przyleciał razem z bocianami z Chin – pojawił się w Europie razem z osobami, które zakażone zostały na tym terytorium”. – Jeśli byłyby odpowiednie kontrole, restrykcje, to takiej sytuacji by nie było.

Ekspert podkreśla, że „należy się spodziewać, że prędzej czy później uporamy się z epidemią COVID-19, ale z pewnością pojawi się kolejna. Na wszystko musimy być przygotowani”.

Prof. Simon w swoim wykładzie powie o:
– tym, czym jest epidemia,
– epidemii chorób zakaźnych w ujęciu historycznych,
– ewolucji definicji choroby zakaźnej,
– tym, jakie są największe zagrożenia dla zdrowia człowieka według Światowej Organizacji Zdrowia,
– wybranych czynnikach decydujących o rozpowszechnieniu, obrazie klinicznym i szerzeniu się chorób zakaźnych – między innymi położeniu geograficzno-klimatycznym, sytuacji polityczno-ekonomicznej i sposobie organizacji oraz finansowaniu systemu ochrony zdrowia,
– chorobach zakaźnych, o których powinniśmy zapomnieć, bo są programy szczepień,
– najważniejszych problemach infekcjologicznych na świecie,
– głównych przyczynach zgonów na świecie,
– ludzkich herpeswirusach.Więcej o konferencji na stronie internetowej: www.termedia.pl/Konferencja-TOP-MEDICAL-TRENDS..
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.