Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

TMT21: zapraszamy na sesje Platynowego Partnera kongresu, firmy Biofarm

Redaktor: Anna Borowiak |Data: 15.04.2021
 
 
Uczestnikom kongresu firma Biofarm przedstawi zagadnienia dotyczące witaminy D jako hormonu zdrowia oraz wykład „Czy i czym lekarz POZ może pomóc pacjentowi z zawrotami głowy?”.
Od ponad roku uwaga medyków skupiona jest na walce z pandemią i jej skutkami. Właśnie ten trudny czas skłania nas do poważnych refleksji, z których wypływa jeden, ważny wniosek - najcenniejszą wartością w życiu każdego człowieka jest zdrowie. By się nim cieszyć, należy w razie potrzeby podejmować skuteczne leczenia, ale również nie zapomnieć o działaniach profilaktycznych. Niniejszą sesję pragniemy poświecić witaminie D, jej znaczeniu w profilaktyce wielu chorób cywilizacyjnych i w walce z pandemią COVID-19.

Zapraszamy 21 kwietnia, o godz. 18.30 na sesję Witamina D jako hormon zdrowia, którą poprowadzą prof. dr hab. Marek Ruchała i dr hab. n. med. Paweł Płudowski, prof. nadzw.

Na sesję zaprasza dr hab. n. med. Paweł Płudowski, prof. nadzw.:28 kwietnia, o godz. 18.00, odbędzie się druga sesja platynowego partnera, poświęcona zawrotom głowy - Czy i czym lekarz POZ może pomóc pacjentowi z zawrotami głowy?
Każdy lekarz POZ na podstawie własnej praktyki zawodowej wie, że pacjenci z zawrotami głowy przychodzą często i czują się źle. Każdy lekarz POZ również wie, że leczenie powinno zależeć od etiologii.
Ze względu na różnorodność czynników etiologicznych, możliwość wielopoziomowych uszkodzeń oraz złożone procesy adaptacyjne w deficytach przedsionkowych terapia zawrotów głowy jest skomplikowana. Kwestią zasadniczą jest zastosowanie leków działających szybko i skutecznie.

Wykład dr n. med. Barbary Maciejewskiej poświęcony będzie farmakoterapii zawrotów głowy, z uwzględnieniem zaleceń dotyczących zastosowania preparatu złożonego z 20 mg cynaryzyny i 40 mg dimenhydraminy.


Sprawdź program wydarzenia!

PROGRAMZAREJESTRUJ SIĘ
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.