Specjalizacje, Kategorie, Działy
Archiwum

Temat przewodni – prof. Marek Ruchała o nowościach w endokrynologii ►

Udostępnij:
– W tym roku ukazały się nowe rekomendacje dotyczące diagnostyki i leczenia raka tarczycy. Sposób postępowania z tym nowotworem oraz różnice w podejściu do leczenia dzieci i dorosłych to bardzo istotny problem, który przybliży konsultant krajowy, prof. Andrzej Lewiński – wskazuje prof. Marek Ruchała, przewodniczący w trakcie Top Medical Trends 2023 tematyce endokrynologii.
Pierwszy wykład będzie dotyczył optymalizacji leczenia niedoczynności tarczycy. Wygłosi go prof. Małgorzata Karbownik-Lewińska, która zwróci uwagę, kiedy i w jakich sytuacjach należy zmodyfikować dawki L-tyroksyny, i jaki wpływ na organizm chorego ma zbyt niskie, a także zbyt wysokie dawkowanie.

Prof. Ewelina Szczepanek-Parulska poruszy natomiast niedoceniany i często pomijany problem, jakim jest niedokrwistość w chorobach endokrynologicznych.

„Zasady postępowania w przypadku guzków tarczycy u osób dorosłych i u dzieci” to temat wykładu prof. Andrzeja Lewińskiego, konsultanta krajowego w dziedzinie endokrynologii.

Sesję zakończy wykład prof. Marka Ruchały „Witamina D a choroby endokrynologiczne”, w trakcie którego będzie można usłyszeć, dlaczego ta witamina, która jest hormonem steroidowym o wybitnym działaniu plejotropowym, wpływa na indukcję procesów autoimmunizacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia prof. Marka Ruchały.

 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.