Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum Termedii

Tematy przewodnie: Pacjent z bólem w Twoim gabinecie ►

Autor: Iwona Konarska |Data: 11.02.2022
 
 
Jakie są nowości w diagnostyce i terapii, czego możemy dowiedzieć się od pacjenta i kiedy należy skierować go do poradni leczenia bólu – o tym wszystkim eksperci powiedzą w trakcie sesji „Pacjent z bólem w Twoim gabinecie”. Dzisiaj zapraszamy do wprowadzenia w tematykę panelu – omawia ją dr. n. med. Magdalena Kocot-Kępska, EDPM.
„Pacjent z bólem neuropatycznym – wyzwania diagnostyczne i lecznicze” to temat wykładu dr Kocot-Kępskiej. Zwróci w nim uwagę na nowości w algorytmie leczenia, czyli metody nieinwazyjne. Ważne jest podkreślenie, że bardzo często pacjenci nie są leczeni skutecznie, bo otrzymują np. niesteroidowe leki przeciwzapalne.
Jaką, kiedy i u kogo terapię zastosować, by osiągnąć cel?

Co może boleć chorego po przebytej chorobie nowotworowej? – ten trudny i coraz częstszy temat w sytuacji, gdy choroby nowotworowe zaliczane są do przewlekłych, omówi w czasie sesji prof. Wojciech Leppert. Z kolei wspomniane już NLPZ w kontekście przyjmowanych leków przeciwzakrzepowych/przeciwpłytkowych weźmie pod lupę dr hab. Jarosław Woroń.

Zapraszamy do obejrzenia wypowiedzi dr Magdaleny Kocot-Kępskiej. Ekspertka przypomina, że wykładowcy chętnie wyjaśnią wątpliwości i po sesji odpowiedzą na pytania.PROGRAM i REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.