Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
TMT_2021

Za nami pierwszy dzień kongresu Top Medical Trends

Redaktor: Jacek Rubinstein |Data: 19.04.2021
 
 
W poniedziałek, 19 kwietnia w samo południe przewodniczący Rady Naukowej prof. dr hab. Jacek Wysocki, dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas oraz prezes wydawnictwa Termedia Janusz Michalak i dyrektor ds. rozwoju Małgorzata Michalak powitali uczestników XV kongresu TMT. Już o godzinie 12:30 rozpoczęła się część naukowa i pierwsza - kardiologiczna - sesja dziesięciodniowego maratonu wiedzy medycznej.
Konferencja po raz drugi odbywa się w formule on-line. Obostrzenia związane z pandemią wpłynęły nie tylko na jej formułę, ale zaznaczyły się w kontekstach i tematyce poszczególnych sesji.

Ukoronowaniem pierwszego dnia była inauguracja, podczas której poznaliśmy laureatów nagrody im. prof. Andrzeja Steciwko oraz nagrody czasopisma „Lekarz POZ”.

Statuetkę, symbol pasji i misji prof. Steciwko, otrzymał w tym roku prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzicki, którego Kapituła Nagrody im. prof. Andrzeja Steciwko uhonorowała za szczególne osiągnięcia w edukacji lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, zaangażowanie w liczne przedsięwzięcia i projekty epidemiologiczne oraz badania odnoszące się do organizacji opieki nad osobami starszymi. Nagrodę wręczył prof. dr hab. rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Andrzej Tykarski.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród czasopisma "Lekarz POZ". W tym roku wyróżniono trzy publikacje. Nagrody przyznano Ewie Talarek za artykuł „Obowiązkowe i zalecane szczepienia dzieci – Program Szczepień Ochronnych na 2021 r.”, Marlenie Broncel za materiał „Jakich leków należy unikać u pacjentów po 75. roku życia?” oraz zespołowi autorów - Michał Jędrzejek, Mateusz Babicki i Dagmara Pokorna-Kałwak - za publikację „Racjonalna antybiotykoterapia infekcji górnych dróg oddechowych w dobie COVID-19”.

Świadomość zmian, jakie zaszły w trakcie minionego roku, podczas życia w pandemii, znalazła odzwierciedlenie w tematach wykładów inauguracyjnych, które wygłosili:
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Simon - „Współczesne zagrożenia epidemiologiczne – choroby zakaźne w Polsce i na świecie w 2020 roku"
oraz
prof. dr hab. n. med. Marian Zembala - „Czas pandemii to czas zagrożeń i wyzwań dla leczonych i leczących".

Przed nami kolejne 9 dni wirtualnych spotkań z wykładowcami, wśród których nie zabraknie wybitnych ekspertów, specjalistów w swoich dziedzinach, kierowników najlepszych klinik, a także konsultantów krajowych i wojewódzkich.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.