Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

„Przegląd Gastroenterologiczny" - ukazał się nowy numer!

Źródło: EG
Autor: Ewa Gosiewska |Data: 19.10.2017
 
 
Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną o nieznanym pochodzeniu ze skomplikowaną patogenezą i zaangażowaniem wielu narządów, w tym przewodu pokarmowego. O tym traktuje jeden z artykułów najnowszego wydania „Przeglądu Gastroenterologicznego”. Jakie jeszcze tematy znajdzie w nim czytelnik?
Jednym z ciekawych opracowań jest porównanie skuteczności i bezpieczeństwa dwóch leków w leczeniu dorosłych pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

Kolejna praca to wynik badania związku pomiędzy poziomem E-kadheryny w surowicy krwi a możliwym postępem rozwoju raka jelita grubego.

To jednak tylko kilka tematów uwzględnionych w najnowszym numerze "Przeglądu Gastroenterologicznego”.

Gastroenterology Review/Przegląd Gastroenterologiczny jest kwartalnikiem wydawanym w języku angielskim, w którym publikowane są prace oryginalne i poglądowe z zakresu gastroenterologii. W czasopiśmie znaleźć można również materiały z działalności Klubu Trzustkowego oraz aktualności dotyczące środowiska gastroenterologów. Redakcja przyjmuje do druku także sprawozdania ze zjazdów naukowych, recenzje książek i listy do redakcji. Czasopismo wydawane jest pod patronatem Polskiego Klubu Trzustkowego. Redaktorem naczelnym pisma jest prof. Grażyna Rydzewska. Kwartalnik jest w bazie Emerging Sources Citation Index (ESCI).
Więcej informacji na stronie czasopisma.
 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe