GASTROENTEROLOGIA
Choroby jelita cienkiego i grubego – w tym IBS
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

15. Kongres ECCO

Źródło: www.ecco-ibd.eu
Autor: |Data: 06.02.2020
 
 
W Wiedniu, w dniach 12-15 lutego odbędzie się światowy kongres nieswoistych chorób zapalnych jelit. W tym międzynarodowym spotkaniu swój udział zapowiedziało ponad 8 000 uczestników z 87 krajów. Konferencja organizowana jest przez European Crohn’s and Colitis Organisation
Podczas kongresu zaprezentowane zostaną najważniejsze osiągnięcia w dziedzinie badan klinicznych i leczenia nieswoistych chorób zapalnych jelit. Gastroenterolodzy z całego świata dyskutować będą na temat przyszłości leczenia TNF, wyzwań chirurgicznych przed przystąpieniem do leczenia chorób zapalnych jelit oraz nowych narzędzi monitorowania aktywności chorób zapalnych jelit. Oddzielne sesje tematyczne poświęcone zostaną strategiom zmniejszenia negatywnych skutków leczenia tych chorób.

Na kongresie największe koncerny farmaceutyczne z całego świata zaprezentują przełomowe osiągnięcia w dziedzinie genetyki, mikrobiomu oraz strategii zapobiegania i monitorowania leczenia w chorobach zapalnych jelit. Obok programu naukowego, zaplanowano wiele działań edukacyjnych – sesje plakatowe i warsztatowe.
Wiecej w programie:www.ecco-ibd.eu/discover-the-programme-2020.html

European Crohn’s and Colitis Organisation (ECCO), to prężnie rozwijająca się organizacja, do której należą członkowie narodowych sekcji jelitowych. Pierwszy kongres odbył się w 2006 r. w Amsterdamie, uczestniczyło w nim 500 osób, ubiegłoroczny – w Kopenhadze zgromadził już kilka tysięcy lekarzy z całego świata.
 
Patronat naukowy portalu:
Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Prof. dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.