Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

84. doroczne spotkanie American College of Gastroenterology

Źródło: ACG
Autor: Alicja Kostecka |Data: 28.10.2019
 
 
Ponad 5500 gastroenterologów i lekarzy innej spajalności bierze udział w 84. dorocznym spotkaniu American College of Gastroenterology, które odbywa się w San Antonio, w Teksasie, aby dowiedzieć się o najnowszych badaniach naukowych w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, jelit i wątroby.
Tegoroczne prezentacje naukowe zawierają znaczące odkrycia i innowacyjne technologie zapobiegania, diagnozowania i leczenia chorób przewodu pokarmowego oraz poważnych problemów zdrowotnych związanych z przewodem pokarmowym, w tym doniesienia na temat raka jelita grubego, ostrego zapalenia trzustki, nieswoistych chorób zapalnych jelit, mikrobioty, raka przełyku, a także chorób wątroby.

Na wyróżnienie zasługują badania obejmują korzyści płynące z picia kawy dla mikrobioty, ryzyko ostrego zapalenia trzustki wśród osób używających konopi indyjskich, rolę statyn w zmniejszaniu ryzyka raka wątroby oraz niezwykły wpływ mediów na obniżenie ryzyka raka jelita grubego.

American College of Gastroenterology istnieje o 1932 roku i zrzesza 14 tysięcy lekarzy z 86 krajów.
Więcej na temat 84. dorocznego spotkania ACG, które potrwa do 30 października ; http://acgmeetings.gi.org/
 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe