GASTROENTEROLOGIA
Choroby jelita cienkiego i grubego – w tym IBS
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Dni Edukacji o NZJ 19 listopada w Warszawie

Źródło: mat press/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 16.11.2016
 
 
Bezpłatne prelekcje gastrologa, chirurga i dietetyka, poradniki oraz spotkania z chorymi i ich bliskimi
- w sobotę 19 listopada w Auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej przy ul. Ks. Trojdena 4 odbędą się Dni Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita (NZJ) zorganizowane przez Towarzystwo „J-elita”.
- Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza dotkniętych chorobą Leśniowskiego-Crohna (ch. L-C)
i wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego (WZJG) oraz ich najbliższych. Podczas spotkania będzie można zadawać pytania specjalistom, m.in. na temat najnowszych metod leczenia NZJ - mówi Agnieszka Gołębiewska, prezes Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita”, a prywatnie mama dwóch nastoletnich córek z ch. L-C. - Równie ważna jest możliwość kontaktu z innymi chorymi i ich rodzinami. Tu nikt się nie wstydzi mówić o chorobie i jej krępujących objawach. Dzięki temu osoby, które dopiero usłyszały diagnozę mogą poczuć, że nie są same i dowiedzieć się, jak inni radzą sobie z chorobą i związanymi z nią problemami.

Spotkanie ze specjalistami zajmującymi się leczeniem i pomocą chorym z NZJ odbędzie się w sobotę 19 listopada o godz. 10.30 w Auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej przy ul. Ks. Trojdena 4 w Warszawie.

Wykłady poprowadzą:
• dr hab. n. med. Piotr Albrecht, Klinika Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego „Rola antybiotyków w NZJ, przerost flory bakteryjnej - fakty i mity”
• mgr inż. Urszula Grochowska, Szpital Pediatryczny WUM „FODMAP a jelita - jeść czy unikać?”
• mgr Gabriela Pyć, przedstawiciel firmy Pharmabest „Specjalistyczne produkty firmy Pharmabest w leczeniu chorób zapalnych jelit”
• lek. med. Magdalena Kaniewska, Klinika Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii z Pododdziałem Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie „Leki biopodobne po trzech latach”
• Marta Janiak, przedstawiciel firmy Nestle „Rola leczenia żywieniowego w chorobie”
• dr n. med. Katarzyna Borycka-Kiciak, Klinika Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego CMKP szpital im. prof. Orłowskiego „Rola chirurga w leczeniu NZJ”

Organizatorzy proszą o wcześniejsze potwierdzenie przybycia - e-mail: biuro@j-elita.org.pl

Jak szacują specjaliści, w Polsce może być nawet 100 tys. osób z nieswoistymi zapaleniami jelita (NZJ): chorobą Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego oraz mikroskopowym zapaleniem jelita grubego. Co czwarty to dziecko. Choroba objawia się m.in.: silnymi bólami brzucha, biegunkami - do 20 stolców na dobę, zmęczeniem, utratą masy ciała, a u dzieci opóźnieniem wzrastania. Jest nieuleczalna - chorzy muszą przyjmować leki przez całe życie. Pacjenci często przechodzą operacje usunięcia fragmentu lub całego jelita. Dla wielu z nich choroba oznacza niepełnosprawność i wykluczenie społeczne.
 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe