SPECJALIZACJE GASTROENTEROLOGIA
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
ECCO: do zdobycia 200 tys. euro
 
Kategorie: IBD
Działy: Aktualności
Europejska Organizacja Chorób Zapalnych Jelit ECCO zamierza wesprzeć grantem naukowym w wysokości 200 tys. euro innowacyjne projekty badawcze w zakresie IBD. Pierwszy grant zostanie przyznany na 2018 rok.
Warunkiem ubiegania się o pieniądze jest utworzenie grupy badawczej obejmującej co najmniej 3 instytucje z różnych krajów. Ci, którzy odniosą sukces nie będą mogli ubiegać się o finansowanie w kolejnych rundach przez kolejne 2 lata. Warunkiem jest także członkostwo danego kraju w ECCO. Kluczowe dla organizacji jest zilustrowanie wpływu projektu dla wspólnoty IBD. Czas realizacji grantu został określony na 24 miesiące.

Koordynator projektu i odpowiednia instytucja wiodąca może złożyć jedna propozycję. Termin I rundy upływa 1 czerwca, II rundy – 1 września. O wynikach uczestnicy zostaną poinformowani w listopadzie.

Ocena projektów zostanie dokonana w dwóch etapach. Najpierw oceniony zostanie list intencyjny z tytułem oraz intencją projektu i jego budżetem, potem konkretne propozycje.

ECCO grant
 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2017 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe