Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Niedobre praktyki

Źródło: Termedia, JS
Autor: Aleksandra Lang |Data: 06.06.2013
 
 
- Inhibitory pompy protonowej zaczęły być w Polsce stosowane zbyt powszechnie, a to niedobra praktyka - mówi prof. Grażyna Rydzewska, konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii.
W swoim wystąpieniu dla lekarzy POZ podczas wiosennego Kongresu Top Medical Trends konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii skupiła się na nowościach w leczeniu chorób układu pokarmowego. Zwróciła uwagę na inhibitory pompy protonowej w leczeniu choroby refluksowej oraz na problemie stosowania nowych leków.

Prof. Grażyna Rydzewska podkreśliła, że wspomniane inhibitory zaczęły być stosowane zbyt powszechnie, dlatego konieczna jest zmiana strategii leczenia. Zmianom powinna być także poddana metoda leczenia polegająca na podawaniu dużej liczby leków. Należy je zastępować preparatami złożonymi, które gwarantują, że pacjent będzie leki zażywał. Prof. Rydzewska zwróciła także uwagę na wygojenia zmian śluzówkowych i możliwe stosowanie nowych leków biologicznych anty TNF – na etapie przed uwolnieniem cytokin.

Konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii skupiła się także na problemie niewystarczającej edukacji lekarzy rodzinnych, którzy w naszym systemie są obciążeni zbyt wielkimi obowiązkami i brakuje im czasu na szkolenia oraz dokształcanie.
 
Patronat naukowy portalu:
Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Prof. dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.