Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Nowa terapia poprawia przeżywalność pacjentów z rakiem HCC

Źródło: Reuters
Autor: Alicja Kostecka |Data: 25.11.2019
 
 
Tagi: rak HCC
Szwajcarski producent leków Roche poinformował, że immunoterapia Tecentriq w połączeniu z lekiem Avastin pomaga osobom z najczęstszą postacią raka wątroby żyć dłużej niż przy stosowaniu standardowej terapii.
Mediana całkowitego przeżycia pacjentów z nieoperacyjnym rakiem wątrobowokomórkowym (HCC) lub tych, u których nie można chirurgicznie usunąć zmian, przy zastosowaniu Tecentriq i Avastin, nie została osiągnięta, ale przekroczyła 13,2 miesiąca w stosunku do przyjmowania starszego leku.

Na całym świecie każdego roku diagnozuje się ponad 750 000 osób z HCC, przy czym większość przypadków w Azji, z tego prawie połowę wszystkich przypadków w Chinach.

Po raz pierwszy od dekady pojawiło się leczenie, które poprawiło ogólne przeżycie osób z nieoperacyjnym rakiem wątrobowokomórkowym. Firma zapowiedziała, że będzie się starała jak najszybciej zatwierdzić koktajl Tecentriq-Avastin do leczenia raka wątroby.
 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe