SPECJALIZACJE GASTROENTEROLOGIA
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Oszczędzaj na pacjentach to dostaniesz premię
 
Działy: Aktualności
Narodowy Fundusz Zdrowia chce zaoszczędzić na ludziach chorych na żółtaczkę typu C. NFZ wymusza na szpitalach, aby kupowały dla nich tylko jeden, najtańszy lek. To dla pacjentów dramat, bo dla niektórych ta terapia nie jest wystarczająca.
- Chorzy na wirusowe zapalenie wątroby typu C są załamani. A to przez projekt zarządzenia prezesa NFZ. Zgodnie z nim szpital, który kupi dla chorych najtańszy lek i zmieści się w 27 tys. zł za pełną terapię pacjenta, dostanie wyższą wycenę za swoją usługę. NFZ zapłaci mu dodatkowo za każdego pacjenta około 1 tys. zł więcej. Funduszowi opłaci się dawać premie, bo liczy, że zaoszczędzi do końca roku 3,5 mln zł - informuje "Super Express". i cytuje Barbarę Pepkę z Fundacji Gwiazda Nadziei: - Takie zarządzenie NFZ to ewidentne skłanianie lekarzy do tego, aby leczyli taniej. Obecnie mają do wyboru cztery terapie, ale producent jednej z nich ostatnio znacząco obniżył cenę. NFZ mówi więc: leczcie tymi lekami, to dostaniecie więcej.

Barbara Pepke pomaga pacjentom chorym na żółtaczkę typu C. "Super Express" donosi, że nietrudno przewidzieć, jak to się skończy. Szpitale będą kupowały tylko jeden, najtańszy lek, bo po prostu będzie im się to opłacać.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe