Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
„Moje życie z chorobą przewodu pokarmowego” – ogólnopolski konkurs plastyczny Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii i Towarzystwa „J-elita”

Pokaż swoje życie z chorobą przewodu pokarmowego

Źródło: WJ/J-elita
Autor: Wojciech Jankowski |Data: 16.08.2018
 
 
„Moje życie z chorobą przewodu pokarmowego” – to temat ogólnopolskiego konkursu plastycznego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii i Towarzystwa „J-elita”. Na laureatów czekają pula nagród w wysokości 2 tys. zł i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
- Do udziału w konkursie zapraszamy nie tylko chorych – naszych pacjentów oraz ich rodziców, rodzeństwo
i bliskich, ale także wszystkich zainteresowanych
– mówi prof. Grażyna Rydzewska, prezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii (PTG). - Jego celem jest zwiększanie świadomości na temat problemów osób z chorobami przewodu pokarmowego, w tym nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit: wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i chorobą Leśniowskiego-Crohna. Pragniemy także upowszechniać wiedzę o chorobach przewodu pokarmowego, ich wpływie na codzienne życie pacjentów oraz promować postawy sprzyjające ich leczeniu.

Na laureatów w dwóch kategoriach: dorośli oraz dzieci, czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez PTG
i zrzeszające niemal 2,5 tysiąca chorych na nieswoiste zapalenia jelit i ich rodziców Towarzystwo „J-elita”. Pula nagród 2 tys. zł i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Do konkursu można zgłaszać prace w dowolnej technice (m.in. obraz, grafika, rysunek, plakat, komiks, zdjęcie, fotoreportaż, collage). Prace zostaną zaprezentowane na wystawie towarzyszącej XVIII Kongresowi PTG, który odbędzie się w dniach 20-22 września 2018 r. w Warszawie z udziałem najwybitniejszych polskich specjalistów. Nagrodzone zostaną opublikowane również na łamach Kwartalnika „J-elita” oraz na stronie internetowej Towarzystwa: j-elita.org.pl.

- Konkurs jest kolejnym przykładem współpracy środowiska medycznego, organizacji pozarządowej i samych pacjentów – mówi prezes honorowa i współzałożycielka Towarzystwa „J-elita” Małgorzata Mossakowska. – Mamy przecież wspólny cel: zdrowie.

Prace zgłoszone do konkursu muszą dotrzeć do siedziby Towarzystwa „J-elita” lub na adres mailowy: media@j-elita.org.pl najpóźniej 7 września 2018 roku do godz. 16.00. Regulamin konkursu znajduje się na stronie: j-elita.org.pl/konkurs
 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe