Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Grażyna Rydzewska: Zintegrowana opieka nad pacjentami z chorobą Leśniowskiego-Crohna wejdzie w życie w styczniu 2019 roku

Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 01.10.2018
 
 
Zintegrowana opieka nad pacjentami z chorobą Leśniowskiego-Crohna ma na celu zapewnienie leczenia zgodnego ze standardami Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii oraz utworzenie ośrodków referencyjnych - mówi prof. Grażyna Rydzewska, prezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii ze Szpitala Klinicznego MSW i A w Warszawie. Założenia systemu opieki powstały we współpracy z prof. Simonem Travisem z Uniwersytetu w Oksfordzie.
- Mogę powiedzieć z dumą, że wydaje się, że decyzja NFZ odnośnie uruchomienia świadczenia medycznego w ramach opieki zintegrowanej już zapadła - mówi prof. Grażyna Rydzewska - Obecnie pracujemy nad jego opisaniem językiem NFZ.

Pilotaż obejmie 20 ośrodków od stycznia 2019 roku. Będą one musiały zapewnić opiekę dietetyka, psychologa, konsultacje chirurgiczne i stomijne oraz leczenie biologiczne.

Rozmowa do obejrzenia tutaj:


ZTG 18 - Grażyna Rydzewska from Termedia Videos on Vimeo.

 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe