Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Strategia eliminacji wirusowego zapalenia wątroby w Stanach Zjednoczonych

Źródło: Medscape
Autor: Justyna Daniliszyn |Data: 19.01.2021
 
 
Starając się przeciwdziałać niepokojącym trendom w nasilających się infekcjach wirusowego zapalenia wątroby, U.S. Department of Health and Human Services opracował i opublikował Narodowy Plan Strategiczny na lata 2021-2025, którego celem jest wyeliminowanie infekcji wirusowym zapalenia wątroby w Stanach Zjednoczonych do 2030 roku.
Szacuje się, że w 2016 r. około 3,3 mln osób w Stanach Zjednoczonych było przewlekle zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu B (HBV) i C (HCV). Ponadto według HHS kraj „stoi obecnie w obliczu bezprecedensowych epidemii wirusowego zapalenia wątroby typu A (HAV), postępy w zapobieganiu zapalenia wątroby typu B utknęły w martwym punkcie, a wskaźniki zapalenia wątroby typu C wzrosły prawie trzykrotnie od 2011 do 2018 roku ”. Plan koncentruje się na HAV, HBV i HCV, które według HHS mają największy wpływ na zdrowie narodu.

Pełna treść artykułu
 
Patronat naukowy portalu:
Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Prof. dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.