GASTROENTEROLOGIA
Choroby trzustki i dróg żółciowych
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Sztuczna trzustka w zasięgu ręki?

Źródło: Medscape/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 28.02.2017
 
 
Amerykański Instytut Diabetyków i Chorób Metabolicznych i Nerek NIDDK ogłosił finansowanie dla czterech nowych badań mających na celu rozwój zautomatyzowanych systemów podawania insuliny, znanych także jako sztuczna trzustka dla chorych z cukrzycą typu 1.
W latach 2017- 2018 Instytut skieruje około 41 mln dolarów na finansowanie projektów, które są zaprojektowane jako potencjalne ostatnie kroki między testowaniem a w pełni zautomatyzowanymi urządzeniami potrzebującymi aprobaty regulatora do trwałego stosowania.

Badania mają być prowadzone u pacjentów w warunkach realnego funkcjonowania i ocenią takie czynniki jak bezpieczeństwo, efektywność, przyjazność użytkowania, fizyczne i emocjonalne zdrowie uczestników oraz koszty. Próby potrwają od 3 miesięcy do roku.

Jak podkreślają fundatorzy, prawie 100 lat po odkryciu insuliny, sztuczna trzustka stanie się kolejnym krokiem milowym w kierunku lepszego zdrowia chorych na cukrzycę typu I.
 
Patronat naukowy portalu:
prof. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe