Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Wideokonsultacje dla pacjentów ze stomią jelitową

Źródło: Fundacja STOMAlife
Autor: Monika Stelmach |Data: 23.03.2020
 
 
Z powodu konieczności minimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem w poradniach stomijnych odwoływane są planowane wizyty, zabiegi oraz konsultacje. Aby nie pozostawiać chorych bez wsparcia, Fundacja STOMAlife uruchomiła możliwość konsultacji wideo.
- W dobie epidemii, wszyscy przypominają o potrzebie ograniczenia kontaktu z innymi i konieczności pozostaniu w domu. Z doświadczenia wiemy jednak, że mogą zdarzyć się sytuacje alarmowe, takie jak podrażnienia wokół stomii lub ciągłe odklejanie się worka. Obecnie pacjenci z takimi dolegliwościami są postawieni sami sobie, bez możliwości odbycia standardowej wizyty. Poprzez wideokonsultacje mamy możliwość pomocy tym, którzy znaleźli się w takiej kryzysowej sytuacji – mówi Dorota Minta z Fundacji STOMAlife.

W celu rozmowy wideo z pielęgniarką, specjalistą od sprzętu lub psychologiem, wystarczy skontaktować się z Fundacją STOMAlife poprzez: wiadomość mailową na adres biuro@stomalife.pl lub połączenie na bezpłatnej infolinii pod numerem 800 633463. Następnie wybrany specjalista skontaktuje się z pacjentem i udzieli potrzebnej porady.- Wiemy też, że w tej szczególnej chwili wszyscy potrzebujemy wsparcia, również tego psychologicznego. Epidemia i izolacja w połączeniu z problemami zdrowotnymi, mogą doprowadzić do znacznego pogorszenia funkcjonowania psychicznego. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich stomików, którzy potrzebują pomocy i porady do kontaktu z nami - dodaje Dorota Minta.

Fundacja STOMAlife przypomina również, że w dobie epidemii odbieranie sprzętu stomijnego drogą wysyłkową jest zdecydowanie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem niż pojawienie się w sklepie osobiście. Obecnie bez problemu można znaleźć placówkę, która dostarcza wyroby medyczne za pośrednictwem firmy kurierskiej. Potrzebę ograniczenia kontaktu ułatwia również możliwości wystawienia zlecenia na zaopatrzenie medyczne w ramach teleporady.

Przeczytaj także: „Algorytm postępowania w sytuacji podejrzenia COVID-19”, „Szczepienia a koronawirus”, „Nie zaleca się testów serologicznych w celu wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2”, „Prof. Joanna Narbutt o zabiegach medycyny estetycznej podczas pandemii COVID-19”, „Szczepienia a koronawirus”, „Grzesiowski o koronawirusie, testach i kwarantannie” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.

 
Patronat naukowy portalu:
Prof. dr hab. n. med. Grażyna Rydzewska, Kierownik Kliniki Gastroenterologii CSK MSWiA
Redaktor prowadzący:
Prof. dr hab. n. med. Piotr Eder, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.