Specjalizacje, Kategorie, Działy

Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym

Udostępnij:
W Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej Miednicy Mniejszej 28 maja odbyły się kolejne warsztaty „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym”. Prof. Maciej Wilczak z zespołem Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka przedstawiali lekarzom najnowsze zasady i techniki stosowane w histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej w znieczuleniu miejscowym.
– Ten rodzaj minimalnie inwazyjnych zabiegów wykonywanych we wnętrzu jamy macicy nie wymaga znieczulenia ogólnego. Pacjentka jest całkowicie świadoma. Poza możliwością rozmowy z lekarzem może obserwować na ekranie monitora poszczególne etapy tego minimalnie inwazyjnego zabiegu, a mniej więcej po 2 godzinach od jego zakończenia wypisywana jest do domu – tłumaczy koordynator Centrum prof. Maciej Wilczak.

Ta nowoczesna metoda rozpoznawania i leczenia zmian chorobowych zlokalizowanych w macicy jest alternatywą dla operacji w znieczuleniu ogólnym, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko tego typu zabiegu.
Podczas Praktycznych Warsztatów Histeroskopowych wykonano 6 zabiegów endoskopowych z wykorzystaniem systemu znieczulenia miejscowego Hystero-Block. W warsztatach stacjonarnych z zachowaniem ścisłych zasad sanitarno-epidemiologicznych uczestniczyło 4 lekarzy ginekologów z Warszawy i Chełmży.Zabiegi histeroskopowe są szczególnie istotne w zakresie diagnostyki i terapii takich schorzeń, jak :
- nieprawidłowe krwawienia
- polipy kanału szyjki macicy i jamy macicy,
- mięśniaki podśluzówkowe kanału i jamy macicy,
- zrosty wewnątrzmaciczne,
- niepłodność,
- niemożność donoszenia ciąży.

Szczegółowe informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum: TUTAJ

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.